Tags

1 strona

Przemyt Minerałów

USA nakłada sankcje na rwandyjską rafinerię złota oskarżoną o przemyt minerałów z DRK

USA sankcjonują rwandyjską rafinerię złota Gasabo Gold za przemyt minerałów z DRK, współpracę z rebeliantami M23 i udział w destabilizacji regionu.

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na główną rwandyjską rafinerię złota oraz dwóch jej dyrektorów, zarzucając im przemyt minerałów z kontrolowanych przez rebeliantów obszarów sąsiedniej Demokratycznej Republiki Konga. Washington twierdzi, że sieć współpracuje z grupą rebeliancką M23, która kontroluje tereny bogate w złoto i Koltan, kluczowy do produkcji elektroniki. Sankcje, ogłoszone w czwartek, obejmują Gasabo Gold Refinery, jej przewodniczącego Jean Malic Kalimę oraz dyrektora generalnego Bosco Kayobotsi, co jest kolejnym krokiem po podobnych działaniach ze strony Unii Europejskiej.

Źródło: BBC
Kategoria: Świat
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (7/10)