Tags

1 strona

Patologie W Szpitalach

Lekarz o sytuacji w szpitalach: Uciszali, gdy zgłaszałem patologie

Lekarz ujawnia: w szpitalach milczy się o patologiach, a zgłaszający są uciszani i karani. Potrzebna reforma systemu ochrony zdrowia.

Rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej Jakub Kosikowski ujawnił w Polsat News, że zgłaszanie nieprawidłowości w szpitalach jest napiętnowane, a on sam wielokrotnie doświadczał prób uciszania oraz kar za wytknięcie błędów. Kosikowski podkreśla, że problem braku reakcji na patologie jest powszechny i wynika z politycznych powiązań zarządów szpitali, a prezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariola Łodzińska dodaje, że nieprawidłowości dotyczą również pielęgniarek, sugerując potrzebę reformy systemu ochrony zdrowia i lepszego wykorzystania kompetencji medyków.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Inne
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (6/10)