Najwyższa Izba Kontroli ujawniła druzgocące nieprawidłowości w opiece okołoporodowej w Polsce. Pacjentki często rodzą bez znieczulenia, placówki pobierają nielegalne opłaty za świadczenia refundowane przez NFZ, a lekarze pracują w skrajnie przekraczających normy godzinach, zagrażając bezpieczeństwu. Dodatkowo, od 2026 roku oddziałów ginekologiczno-położniczych zabraknie w 136 powiatach.
Źródło: Polsat News
Kategoria: Zdrowie publiczne
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (9/10)