Tags

1 strona

Małpki

Butelkomaty zawodzą, ministerstwo reaguje. System kaucyjny jest wolnorynkowy

Minister klimatu Paulina Hennig-Kloska tłumaczy problemy z butelkomatami, system kaucyjny oparty jest na wolnym rynku. Decyzja ws. 'małpek' jesienią.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przyznaje, że butelkomaty w ramach systemu kaucyjnego mają problemy, ale podkreśla, że system oddano w ręce prywatnych operatorów. Decyzja o włączeniu tzw. “małpek” do systemu kaucyjnego zapadnie jesienią, po podsumowaniu pierwszego okresu działania systemu, który mimo wyzwań logistycznych jest wspierany przez ministerstwo ze względu na swoje korzyści ekologiczne i finansowe.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Ekologia
Ważność: ⭐⭐⭐⭐ (4/10)