Tags

1 strona

Konferencja W Gdańsku

Minister o nieobecności Zełenskiego na konferencji. "Dobra decyzja"

Minister Tomasz Siemoniak ocenia decyzję Zełenskiego o nieobecności na konferencji w Gdańsku jako "dobrą i deeskalującą napięcie" w kontekście relacji polsko-ukraińskich.

Minister Tomasz Siemoniak ocenił, że decyzja Wołodymyra Zełenskiego o nieobecności na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku jest “dobrą decyzją, decyzją deeskalującą napięcie” w kontekście kryzysu w relacjach polsko-ukraińskich, co pozwoli uniknąć politycznych napięć podczas wydarzenia. Wicewiceprzewodniczący KO stwierdził, że wcześniejsze nazwanie przez Zełenskiego jednej z ukraińskich jednostek imieniem “Bohaterów UPA” było “ogromnym błędem”, który wpłynął na rezygnację z udziału w konferencji międzynarodowej. Zdaniem ministra, mimo “emocjonalnego kryzysu”, konieczna jest teraz deeskalacja i utrzymanie właściwych relacji z Ukrainą, aby zabiegać o wsparcie Zachodu i porozumienie pokojowe.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Polityka
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (6/10)