Prezydent Serbii Aleksandar Vučić ogłosił, że zamierza zrezygnować ze swojego stanowiska “za kilka tygodni”, kończąc tym samym swoją drugą kadencję przed terminem. Deklaracja ta padła na prorządowym wiecu w Belgradzie, po ponad roku masowych protestów obywateli wywołanych m.in. katastrofą budowlaną w Nowym Sadzie, które doprowadziły już do dymisji kilku ministrów.
Źródło: Polsat News
Kategoria: Polityka
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (8/10)