Ekstremalne upały zbierają śmiertelne żniwo w Europie, powodując ponad 1,3 tys. dodatkowych zgonów od 21 czerwca i dotykając 150 mln osób. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że fale gorąca, nasilone przez zmiany klimatu, stają się zjawiskiem corocznym, a domy i miejsca pracy nie są przystosowane do tak wysokich temperatur. W Polsce Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed temperaturami sięgającymi 42 st. C, a według danych operacyjnych padł nowy rekord ciepła.
Źródło: Polsat News
Kategoria: Zdrowie publiczne
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (8/10)