Tylko kilka tygodni. Prezydent Serbii Aleksandar Vučić zapowiada rezygnację po ponad roku protestów

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić zapowiedział rezygnację ze stanowiska "za kilka tygodni" po ponad roku masowych protestów i katastrofie w Nowym Sadzie.

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić ogłosił, że zamierza zrezygnować ze swojego stanowiska “za kilka tygodni”, kończąc tym samym swoją drugą kadencję przed terminem. Deklaracja ta padła na prorządowym wiecu w Belgradzie, po ponad roku masowych protestów obywateli wywołanych m.in. katastrofą budowlaną w Nowym Sadzie, które doprowadziły już do dymisji kilku ministrów.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Polityka
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (8/10)