Rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej Jakub Kosikowski ujawnił w Polsat News, że zgłaszanie nieprawidłowości w szpitalach jest napiętnowane, a on sam wielokrotnie doświadczał prób uciszania oraz kar za wytknięcie błędów. Kosikowski podkreśla, że problem braku reakcji na patologie jest powszechny i wynika z politycznych powiązań zarządów szpitali, a prezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariola Łodzińska dodaje, że nieprawidłowości dotyczą również pielęgniarek, sugerując potrzebę reformy systemu ochrony zdrowia i lepszego wykorzystania kompetencji medyków.
Źródło: Polsat News
Kategoria: Inne
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (6/10)