Premier Tusk o napięciach z Ukrainą: 'Nie przyłożę ręki do podsycenia tego napięcia'

Premier Tusk o napięciach z Ukrainą: "Nie przyłożę ręki do podsycenia tego napięcia". Mówi o irytacji ludzi i długoterminowych interesach Polski.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że nie będzie podsycany napięć między Polską a Ukrainą, mimo narastającego sporu wywołanego decyzją Zełenskiego o nadaniu jednostce imienia “Bohaterów UPA”. Szef rządu podkreślił, że rozumie irytację części społeczeństwa, ale jego celem jest budowanie dobrych relacji w długoterminowym interesie Polski, skupiając się na wizji przyszłości, a nie przeszłości. Tusk zapowiedział również, że Polska wykona swoją pracę podczas nadchodzącej Konferencji Odbudowy Ukrainy w Gdańsku, niezależnie od składu ukraińskiej delegacji.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Polityka
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (7/10)