"Zapowiadałem, że tak się stanie". Trzaskowski ogłasza ws. szpitali

Rafał Trzaskowski ogłosił odwołanie polityków z rad nadzorczych miejskich szpitali po aferze w Warszawskim Szpitalu Południowym. Zmiany mają wzmocnić zaufanie do służby zdrowia.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o odwołaniu polityków z rad nadzorczych miejskich spółek medycznych, co jest pokłosiem afery związanej z lekarzem Dawidem Kacprzykiem i nadużyciami w Warszawskim Szpitalu Południowym. Zmiany mają na celu odbudowanie zaufania do publicznej ochrony zdrowia, a szczegółowe informacje o składach rad będą dostępne publicznie. Toczące się śledztwa i postępowania mają wyjaśnić okoliczności nieprawidłowości finansowych i nadużycia uprawnień w placówkach.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Polityka
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (7/10)