Młodzież otrzymująca smartfony w wieku 13 lat może napotkać problemy zdrowotne

Smartfony w wieku 13 lat zwiększają ryzyko problemów ze snem, ale niekoniecznie z depresją czy otyłością. Długie użytkowanie ponad 5h/dzień wiąże się z zagrożeniami.

Badanie wykazało, że młodzież, która otrzymała smartfony w wieku 13 lat, była bardziej narażona na niedobór snu w wieku 14 lat, jednak nie na depresję czy otyłość. Istotne zagrożenia dla wszystkich trzech obszarów zdrowotnych zaobserwowano u osób korzystających ze smartfonów ponad 5 godzin dziennie. Odsuwanie urządzeń od sypialni na noc zmniejsza ryzyko problemów ze snem.

Źródło: Medscape
Kategoria: Zdrowie publiczne
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (6/10)