Co dalej z odesłanym orderem Zełenskiego? Rzecznik prezydenta: Dziś go odebraliśmy

Order Orła Białego odebrany Wołodymyrowi Zełenskiemu trafił do depozytu Kancelarii Prezydenta. Rzecznik prezydenta komentuje dalsze losy odznaczenia i relacje z Ukrainą.

Rzecznik prezydenta RP, Rafał Leśkiewicz, poinformował, że odebrany Wołodymyrowi Zełenskiemu Order Orła Białego został dziś dostarczony do Kancelarii Prezydenta. Odznaczenie trafi do depozytu Biura Odznaczeń i Nominacji i nie będzie już nikomu przyznane. Leśkiewicz zaprzeczył możliwości zaostrzenia sporu polsko-ukraińskiego w wyniku tej sytuacji, podkreślając, że decyzja nie była wymierzona przeciwko Ukraińcom, a jedynie była reakcją na nadanie imienia jednostkom wojskowym przez prezydenta Ukrainy.

Źródło: Polsat News
Kategoria: Polityka
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐ (5/10)