Armia Mjanmy zabiła ponad 700 cywilów w sześć miesięcy, podaje ONZ

Raport ONZ: armia Mjanmy zabiła ponad 700 cywilów w pół roku. Ataki lotnicze i cierpienie ludności, spadek pomocy międzynarodowej.

Według raportu ONZ, armia Mjanmy jest odpowiedzialna za śmierć ponad 700 cywilów w okresie sześciu miesięcy poprzedzających ubiegłoroczne wybory, które były szeroko krytykowane jako farsę. Raport podkreśla, że ataki z powietrza były główną przyczyną zniszczeń i cierpień, a region Sagaing okazał się najniebezpieczniejszy dla ludności cywilnej, gdzie odnotowano największą liczbę ofiar, w tym kobiety i dzieci. ONZ apeluje o pomoc, wskazując na spadek międzynarodowego wsparcia pogłębiający cierpienie milionów ludzi.

Źródło: BBC
Kategoria: Świat
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (8/10)