Kanadyjska agencja szpiegowska użyła nowatorskiego nakazu do oczyszczenia urządzeń zainfekowanych botnetami

Kanadyjska agencja szpiegowska użyła unikalnego nakazu, by wyeliminować zagraniczne botnety z zainfekowanych urządzeń w Kanadzie.

Kanadyjska służba wywiadowcza po raz pierwszy wykorzystała specjalny nakaz sądowy, aby zdalnie zneutralizować dwa zagraniczne botnety działające na kanadyjskich urządzeniach, takich jak serwery, routery domowe i sprzęt IoT. Operacja, zatwierdzona przez sędziego, pozwoliła na modyfikację, degradację lub zniszczenie danych botnetu oraz odłączenie zainfekowanych maszyn od sieci, podkreślając, że działania skierowane były na urządzenia, a nie na użytkowników.

Źródło: The Hackers News
Kategoria: Cyberbezpieczeństwo
Ważność: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ (8/10)